Posted: 27 Nov 2018

Our client is a multinational manufacturing company and currently looking for a new colleague in their Hungarian subsidiary for the following position:

 

CONTROLLER

 

Posted: 16 May 2018

Möchten Sie bei einem internationalen anerkannten Familienunternehmen arbeiten? Fühlen Sie sich angesprochen?

Posted: 25 Aug 2017

Medzinárodná obchodná spoločnosť v oblasti FMCG, rozširuje svoj tím a hľadá skúseného kandidáta v oblasti finančného plánovania a analýz. Bude sa aktívne podieľať na príprave plánov a rozpočtov pre jednotlivé oddelenia ako samostatné nákladové strediská. Zároveň bude jeho/jej úlohou dohliadať a kontrolovať čerpanie plánovaných rozpočtov a pripravovať detailné analýzy pre manažérov oddelení o stave čerpania a pod. Okrem toho bude mať na starosti plánovanie P&L, kalkuláciu projektov a hodnotenie prípadových štúdií a uzávierku z kontrolingového hľadiska. Bude sa zodpovedať Finančnej riaditeľke.

Posted: 07 Mar 2017

Our Clients is rapidly growing Polish subsidiary of a highly successful UK manufacturing business.
Located in the Podlaskie region and employing around 300 people, the individual will be part of a small local management team, reporting to the UK Financial Controller.

Posted: 19 Oct 2015

Our client is a multinational company in the FMCG sector and is now looking for a Marketing Controller for the SEE cluster.

Posted: 08 Apr 2015

Our client is a multinational company in the FMCG sector and is now looking for a Cash – flow Controlling Manager for SEE.